Stora Enso Renewable Packaging

Packaging Poland

Packaging Poland

​​​​​​​​​​Stora Enso Poland jest liderem na rynku w branży opakowań papierowych w Polsce. Głównymi produktami firmy są: papiery przemysłowe, tektura falista i pudła, w tym opakowania kaszerowane oraz worki papierowe. Siedziba Stora Enso Poland jest w Ostrołęce, 120 km na północny-wschód od Warszawy. W Ostrołęce znajdują się zakłady produkujące celulozę i papier, tekturę falistą i pudła oraz worki papierowe.

Certyfikaty kliknij tutaj.

Aby uzyskać dodatkowe informacje zajrzyj na: http://www.storaensopack.pl/.

Containerboard: http://360solutionsprovider.com/.

Siedzisko na Euro - pracownik z Ostrołęki zwycięzcą konkursu

Siedzisko na Euro - pracownik z Ostrołęki zwycięzcą konkursu

​Arkadiusz Prusiński wygrał konkurs na siedzisko do Stefy Kibica w Poznaniu. Był to  ogólnopolski konkurs na „Składak Miejski” ogłoszony przez organizatora Strefy Kibica UEFA EURO 2012 w Poznaniu. Miasto Poznań przywiązuje dużą wagę do działań związanych z ekologią i designem, stąd pomysł na zaangażowanie w konkurs designerski młodych, zdolnych artystów z całej Polski. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 31 prac z całej Polski. Prototypy siedzisk oceniane były w czterech głównych kategoriach: łatwość wykonania i wdrożenia, funkcjonalność, innowacyjność, estetyka i forma.

 
- Zwycięski projekt Arkadiusza Prusińskiego cechuje się przede wszystkim prostotą złożenia, jest w dużej mierze intuicyjny oraz zużywa niewiele materiału potrzebnego do jego wykonania. Dużym atutem tego projektu jest możliwość wielokrotnego użycia siedziska, jak również jego poręczność – podsumował David Graas, juror konkursu, znany holenderski designer, projektant specjalizujący się w eco – designie. Projektant przywiązuje dużą wagę do  wielokrotnego wykorzystania produktów, do recyclingu i minimalnego zużycia surowców.  

 
Arkadiusz Prusiński jest konstruktorem grafikiem w Sekcji Rozwoju i Konstrukcji Opakowań Zakładu Tektury Falistej i Pudeł w Ostrołęce. O swoim pomyśle powiedział :
- Siedzisko jest składane, bardzo łatwe do rozłożenia i transportu a jednocześnie solidne w konstrukcji i wytrzymałe. Zrobione jest z tektury 5 warstwowej,  fala BC, jest klejone i posiada uchwyt do niesienia.

 

Stora Enso Poland wspiera WOŚP

Stora Enso Poland wspiera WOŚP

​​Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest najbardziej znaną organizacją charytatywną w Polsce. Celem jej działania jest ratowanie życia dzieci, promocja zdrowia i edukacja w zakresie ratownictwa medycznego. Od 1993 roku Fundacja zebrała ponad 160 mln dolarów.
50 000 000 zł czyli  12 000 000 dolarów w ciągu jednego dnia! To jest rezultat zbiórki ostatniego Finału.  Nieodłączną częścią orkiestrowych finałów jest kolorowa, tekturowa skarbonka. Co roku do rąk 120 000 wolontariuszy w 800 sztabach w Polsce trafia 160 000 sztuk tekturowych skarbonek. Jej producentem i ofiarodawcą jest Stora Enso Poland. 

 
Skarbonki przez wiele lat produkowane były w zakładzie Stora Enso  w Ostrołęce gdzie  narodził się ich pomysł. 16 lat temu jeden z naszych pracowników, konstruktor opakowań - Mariusz Bajer obserwując w jak dziwne pojemniki były zbierane pieniądze podczas pierwszych finałów Orkiestry, zaprojektował skarbonkę z tektury. Pomysł spodobał się Jurkowi Owsiakowi i tak od 16 lat jesteśmy partnerem Fundacji, a skarbonka stała się barwnym symbolem kolejnych finałów. 

 
Projekt graficzny skarbonki z roku na rok stawał się coraz bardziej wyrafinowany i wymagał coraz wyższej jakości nadruku. Od 6 lat skarbonki są produkowane w naszym najnowszym zakładzie produkcyjnym w Mosinie koło Poznania, który może taką najwyższą jakość zagwarantować. W Mosinie powstają efektowne opakowania kaszerowane z tzw. mikrofali z zaawansowanym nadrukiem offsetowym. Tego rodzaju opakowania służą najczęściej do pakowania luksusowych produktów.

 
Od 16 lat nie zmienił się natomiast rodzaj materiału używanego do produkcji skarbonek. Powstają one z tektury  o fali E tzw. mikrofali Po zadrukowaniu tektura pokrywana jest warstwą lakieru co zwiększa jej odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. W roku 2005 z okazji XIII finału skarbonka została powiększona o 13% i tak już zostało do dziś...na szczęście!

 
Fundacja WOŚP w podziękowaniu za pracę wolontariuszy Fundacja, organizuje co roku Przystanek Woodstock, gdzie oprócz muzyki, propaguje idee przyjaźni, tolerancji i otwartości. Bierze w nim udział około 500 000 uczestników. Stora Enso Poland bywa tam również obecna,  propagując wśród młodzieży idee ekologii i recyklingu.

 
Wspieramy młodych ekologów

Wspieramy młodych ekologów

Stora Enso Poland, będąc producentem ekologicznych opakowań, co nie jest bez znaczenia dla środowiska naturalnego, wspiera różne lokalne inicjatywy ekologiczne. Szczególną wagę przywiązujemy do edukacji ekologicznej. W ramach współpracy ze społecznością lokalną wspieramy Centrum Edukacji Ekologicznej dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się ono edukacją ekologiczną, uczy segregacji odpadów, zbierania makulatury, dbania o czystość środowiska. Najmłodsze dzieci uczy ekologii poprzez zabawę. 

 
10 Przegląd Ekologicznej Twórczości Scenicznej 

 
W ramach wiosennych obchodów Dni Ziemi już po raz 10 odbył się Przegląd Dziecięcej Ekologicznej Twórczości Scenicznej. Przegląd Organizowany jest przez Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Przedszkolu nr 7 w Ostrołęce.

 
Do tegorocznego przeglądu zgłosiło się 12 zespołów dziecięcych z różnych placówek przedszkolnych i szkolnych, w tym także zespół integracyjny z dziećmi niepełnosprawnymi. Tematyka prezentowanych przedstawień dotyczyła różnorodnych tematów związanych z dbaniem o środowisko naturalne. Podczas trwającego ponad 4 godziny przeglądu, dzieci prezentowały krótkie, kilkunastominutowe przedstawienia i słowno-muzyczne scenki rodzajowe na temat ochrony środowiska. Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy i nagrody – zabawki, gry, książki, pomoce naukowe.

 
Poprzez zabawę dzieci uczą się podstawowych zasad dotyczących ekologii. Dzieci i nauczyciele włożyli w przedstawienia dużo pracy. Szczególne wrażenie robiły pełne fantazji kostiumy i bogata scenografia. Widownia na której  zasiadali dumni rodzice, dziadkowie i znajomi nagradzała małych aktorów gorącymi brawami.
Stora Enso Poland od samego początku jest patronem i sponsorem tego przedsięwzięcia. Przegląd wspiera także Urząd Miasta.

 
Mill Contacts

Agnieszka Stolarow

Communication & Marketing Manager

Sandra Paluch

Administrative Assistant